Czy warto rysować martwą naturę?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Przez jednych uwielbiana i przerabiana na wszystkie możliwe strony, przez innych znienawidzona, nudna i uznawana za rysunek dla emerytów. Martwa natura jest jednak świetnym studium edukacyjnym i pozwala się bardzo wiele nauczyć.

  • Od podstaw. Rysowanie martwej natury to doskonałe ćwiczenie każdego aspektu artystycznego. Dzięki ćwiczeniu martwej natury nauczysz się naprawdę wiele, począwszy od światła, cienia, przez perspektywę i kompozycję, aż po dobór kolorów i estetykę całości.
  • Bogactwo technik i tematów. Martwa natura to bardzo bogaty zestaw obiektów. Możesz je zmieniać w nieskończoność. To nie zawsze musi być wazon z kwiatami lub półmisek z owocami. Puść wodze fantazji, rozejrzyj się wokół siebie i zobacz jak nieograniczone możliwości tylko czekają, aż przeniesiesz je na papier. A tworzyć możesz w absolutnie dowolnej technice – najlepiej spróbuj wszystkich po kolei.
  • Wyobraźnia na pierwszym miejscu. Rysowanie martwej natury bardzo skutecznie pobudza wyobraźnię i pozwala dostrzec wielowymiarowość każdego rysowanego obiektu.
  • Zawsze po drodze. Jeśli lubisz pejzaże, ale nie możesz akurat wyjść z domu, jeśli lubisz kreślić sylwetki, ale nie ma obok modela, albo czujesz chwilowy marazm i znużenie i brakuje ci pomysłów, co rysować dalej – martwa natura to niewyczerpany potencjał.

Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Kurs na ASP – najlepsze przygotowanie do egzaminów
Kurs na ASP to poważne wyzwanie. Wiąże się nie tylko z koniecznością poznania obszernego zakresu materiału...
Więcej
Kurs na ASP – sposób na dodatkowe punkty
Twoim wymarzonym kierunkiem studiów jest architektura wnętrz? Chciałbyś dostać się na któryś z kierunków na ASP?...
Więcej