Jak dostać się do wymarzonej szkoły artystycznej?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Egzaminy wstępne do szkół artystycznych są dość wymagającym tematem, który stawia przed kandydatami konieczność bardzo solidnego przygotowania. Same egzaminy to jednak nie wszystko. Proces rekrutacji należy bowiem traktować długofalowo – to trwający przez długi okres proces.

Ćwicz. Bez względu na to, jaki kierunek wybrałeś i jak dużo czasu zostało ci do egzaminów, ćwicz w każdej wolnej chwili. Tylko systematyczne ćwiczenie i trening pozwolą ci uzyskać odpowiednio wysoki poziom. Pamiętaj bowiem o tym, że egzaminy do szkół artystycznych zdają najlepsi.

Zacznij dużo wcześniej. Żeby dostać się do szkoły artystycznej, nie wystarczy samo zdanie egzaminów. Proces przygotowania musi obejmować przede wszystkim zgłębienie tajników rysunku – we wszystkich jego aspektach. A to trwa dość długo.

Zapisz się na kurs na ASP. Dobra szkoła rysunku na pewno ma w swojej ofercie kurs na ASP. Taki kurs pomoże ci zaplanować kolejne etapy nauki, umożliwi ci wyćwiczenie poszczególnych technik, zdobycie szerokiej wiedzy przekrojowej. Ale nawet nie to jest w takim kursie najcenniejsze – najistotniejszy jest fakt, że wszystko dzieje się pod okiem dydaktyków, którzy doskonale wiedzą jak wygląda proces rekrutacji na uczelnie artystyczne, mają doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i poprowadzą cię krok po kroku, przygotowując nie tylko do tego, abyś został dobrym artystą, ale również żebyś dostał się na wymarzone studia.


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


author avatar
szablon3

Zobacz również

Przygotowanie do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych dla wielu kandydatów stanowi poważne wyzwanie. Chętnych do...
Więcej
Kurs na ASP to poważne wyzwanie. Wiąże się nie tylko z koniecznością poznania obszernego zakresu materiału...
Więcej