Jak dostać się na studia artystyczne?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Kierunków studiów artystycznych oraz uczelni wyższych, które je udostępniają jest w Polsce wiele. Wszystko zresztą wskazuje na to, że będzie ich coraz więcej. Zarówno bowiem architektura, architektura krajobrazu, wnętrz, jak i grafika, sztuki nowoczesne, projektowanie, wzornictwo i wiele, wiele innych – stają się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Konkretne zagadnienia, które musisz zgłębić, aby przejść przez serię egzaminów wstępnych, są różne – w zależności od wybranego kierunku oraz uczelni. Niemniej, wszystkie wymagają uprzedniego przygotowania się. Jak najlepiej się za to zabrać?

Przede wszystkim wybierz kierunek i szkołę – musisz dokładnie poznać wytyczne, zanim zaczniesz przygotowywać się do egzaminów.

Chłoń wiedzę i ćwicz – ćwicz rysunek czy grafikę – dziedzinę, w której chcesz stawiać kolejne edukacyjne kroki. Po wtóre, warto zapisać się na kurs na studia artystyczne – taki kurs nie tylko przybliży ci zagadnienia egzaminacyjne (łącznie z symulacją egzaminów „na sucho”), ale również umożliwi realną naukę – wykładowcy korygują na bieżąco błędy, uczą poprawnego wykonywania technik, no a do tego, obcowanie ze sztuką i jej pasjonatami, pomoże ci rozwinąć skrzydła, poszerzyć horyzonty i wiele nauczyć się od innych.


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Top 5 zasad w przygotowaniu na ASP – skróć czas nauki
Przygotowanie do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych dla wielu kandydatów stanowi poważne wyzwanie. Chętnych do...
Więcej
Kurs na ASP – najlepsze przygotowanie do egzaminów
Kurs na ASP to poważne wyzwanie. Wiąże się nie tylko z koniecznością poznania obszernego zakresu materiału...
Więcej