Jak przygotować teczkę prac?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Teczka prac na ASP to pierwszy krok w procesie rekrutacji. Wymaga dużego zaangażowania, czasu i dobrego przygotowania. Jak przygotować teczkę prac na ASP, żeby dobrze wypaść?

Pokaż się przekrojowo

Oprócz twoich prac, komisja będzie oglądała wiele innych. Żeby się wyróżnić i wypaść jak najlepiej, swoje umiejętności powinieneś pokazać w sposób przekrojowy. Wykorzystaj różne techniki – kredkę, ołówek, tusz czy węgiel.

Ze szczegółami

Twoje prace powinny „mówić” za ciebie i pokazać historię twojej edukacji w rysunku. Pokaż w nich, że umiesz operować światłem i cieniem, że radzisz sobie z kompozycją, perspektywą i proporcjami. Naszkicuj detale, które pokazują wyćwiczoną rękę – dłoń, stopę, zrób rysunek modela.

Patrz na całość

Komponując zestaw prac, musisz pokazać jak najwięcej – malując na przykład krajobraz lub martwą naturę, skup się na kolorach – również to jest ważne w całościowym odbiorze. Pamiętaj o tym, że komisja nie analizuje teczek długimi godzinami. Ocena jest raczej szybka, istotne więc, abyś swoimi pracami przykuł uwagę.

Skorzystaj z doświadczenia

Jeśli nie masz koncepcji na swoją teczkę i nie wiesz, jak się za nią zabrać, skonsultuj się ze specjalistą. Na pewno korzystałeś z jakiś szkoleń. Kurs na ASP powinien obejmować również wsparcie w przygotowaniu twojej teczki. Wykładowca na pewno wesprze radą i pomocą w opracowaniu koncepcji, jak stworzyć teczkę, która otworzy ci drogę do dalszej edukacji.


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Top 5 zasad w przygotowaniu na ASP – skróć czas nauki
Przygotowanie do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych dla wielu kandydatów stanowi poważne wyzwanie. Chętnych do...
Więcej
Kurs na ASP – najlepsze przygotowanie do egzaminów
Kurs na ASP to poważne wyzwanie. Wiąże się nie tylko z koniecznością poznania obszernego zakresu materiału...
Więcej