Jak przygotować teczkę prac?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Teczka prac na ASP to pierwszy krok w procesie rekrutacji. Wymaga dużego zaangażowania, czasu i dobrego przygotowania. Jak przygotować teczkę prac na ASP, żeby dobrze wypaść?

Pokaż się przekrojowo

Oprócz twoich prac, komisja będzie oglądała wiele innych. Żeby się wyróżnić i wypaść jak najlepiej, swoje umiejętności powinieneś pokazać w sposób przekrojowy. Wykorzystaj różne techniki – kredkę, ołówek, tusz czy węgiel.

Ze szczegółami

Twoje prace powinny „mówić” za ciebie i pokazać historię twojej edukacji w rysunku. Pokaż w nich, że umiesz operować światłem i cieniem, że radzisz sobie z kompozycją, perspektywą i proporcjami. Naszkicuj detale, które pokazują wyćwiczoną rękę – dłoń, stopę, zrób rysunek modela.

Patrz na całość

Komponując zestaw prac, musisz pokazać jak najwięcej – malując na przykład krajobraz lub martwą naturę, skup się na kolorach – również to jest ważne w całościowym odbiorze. Pamiętaj o tym, że komisja nie analizuje teczek długimi godzinami. Ocena jest raczej szybka, istotne więc, abyś swoimi pracami przykuł uwagę.

Skorzystaj z doświadczenia

Jeśli nie masz koncepcji na swoją teczkę i nie wiesz, jak się za nią zabrać, skonsultuj się ze specjalistą. Na pewno korzystałeś z jakiś szkoleń. Kurs na ASP powinien obejmować również wsparcie w przygotowaniu twojej teczki. Wykładowca na pewno wesprze radą i pomocą w opracowaniu koncepcji, jak stworzyć teczkę, która otworzy ci drogę do dalszej edukacji.


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


author avatar
szablon3

Zobacz również

Przygotowanie do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych dla wielu kandydatów stanowi poważne wyzwanie. Chętnych do...
Więcej
Kurs na ASP to poważne wyzwanie. Wiąże się nie tylko z koniecznością poznania obszernego zakresu materiału...
Więcej